ارتباط مستقیم با کارشناس مربوطه: 02122439874

توریسم دندانپزشکی، منبع اول درآمد دبی از گردشگری سلامت

توریسم دندانپزشکی، منبع اول درآمد دبی از گردشگری سلامت

امارات متحده عربی درآمدهای میلیارد درهمی از توریسم درمانی را هدف قرار داده است

اداره بهداشت دبی (DHA) اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، پانصد هزار توریست سلامت جذب کند.
به گزارش پایگاه خبری گالف بیزنس، دبی سال گذشته، ۳۳۷ هزار و یازده توریست سلامت از سراسر دنیا جذب کرده که به ترتیب در سه رشته دندانپزشکی، ارتوپدی و پوست برای درمان به این شهر مسافرت کرده‌اند. گفتنی است این توریست‌ها در یک سال ۱ میلیارد و ۱۶۳ میلیون درهم برای این درمان‌ها هزینه کرده‌اند.
آمارهای DHA می‌گویند بیش از ۴۶ درصد توریست‌های سلامت دبی در سال ۲۰۱۸، برای درمان‌های دندانپزشکی، ۱۸ درصد از آن‌ها برای درمان‌های ارتوپدی و ۱۰ درصد هم برای درمان‌های پوست مراجعه کرده‌اند . چشم‌پزشکی، سلامت عمومی، جراحی‌های زیبایی و درمان‌های ناباروری هم از دیگر دلایل عمده مسافرت توریست‌های سلامت به این شهر بوده است.

ایرانی‌ها در میان بیشترین گردشگران آسیایی سلامت دبی
البته دبی در جذب توریست‌های اروپایی چندان موفق نبوده و ۳۳ درصد از این افراد از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مراجعه کرده که بیشترین آن‌ها اهل کویت، عمان و عربستان سعودی بوده‌اند. سایر کشورهای آسیایی هم ۳۰ درصد از این آمار سهم دارند که بیشترین آن‌ها را توریست‌های هندی، ایرانی و پاکستانی تشکیل می‌دهند. ۱۶ درصد از افراد هم از اروپا برای معالجه به دبی مسافرت کرده‌اند که بیشترین آن‌ها اهل بریتانیا، فرانسه و ایتالیا بوده‌اند. علاقه توریست‌های آفریقایی هم به درمان‌های دندانپزشکی در این بین قابل‌توجه است.
اتاق صنعت و تجارت دبی اعلام کرده است ارزآوری توریسم سلامت در امارات متحده عربی سالیانه به‌طور متوسط ۵ و نیم درصد افزایش داشته تا اینکه سال ۲۰۱۸ به ۱۲ میلیارد و ۱ میلیون درهم رسیده است. اتاق همچنین اظهار کرده عوامل مؤثر در این موفقیت، تسهیلات اداره بهداشت دبی از جمله راه‌اندازی «پورتال تجربه سلامتی دبی» (DXH) است که برای اولین بار در منطقه، بیماران بین‌المللی را قادر می‌سازد به‌صورت آنلاین برنامه سفر درمانی خود را ترتیب دهند.
این پورتال در اصل دارای یک اپلیکیشن و یک وبسایت است که استفاده آسانی دارد و پکیج‌های درمانی و اطلاعات سفر از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا، هتل و پرواز را به افراد ارائه می‌کند. تنها وبسایت DXH ماهانه ۱۰ هزار بازدیدکننده دارد و به ۴ زبان عربی، انگلیسی، روسی و چینی قابل‌دسترسی است./ منبع yon.ir/EcxDv

پایگاه خبری دندانه
@dandanechannel

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهم اینک تماس بگیرید