نظام بهداشت و سلامت امروزه از جمله مهم­ ترین بخش­ های جامعه به شمار می­ آید؛ اهمیت این حوزه به دلیل رسالت و مسئولیت های خطیری است که در عرصه های مختلف بر عهده دارد. بر همین اساس توسعه کیفیت نظام سلامت نیازمند تقویت و بهبود مدیریت منابع انسانی وهمچنین فراهم­ کردن زمینه نوآوری و روزآمدی در عرصه­ های مختلف است، بی تردید بهبود سطح کیفیت خدمات در این حوزه و نوآور بودن سازمان­ ها مستلزم افزایش آگاهی و تسلط بر علم مدیریت و تقویت زمینه­ ها و دانش­ های نوین می باشد.

« MBA » امروزه یکی از اصلی­ ترین گرایش­ های نوین و کاربردی دانش مدیریت به شمار می آید که در سراسر جهان از محبوبیت و اعتبار ویژه­ ای برخوردار است. این حوزه بین رشته ای خود دارای گرایش­ های مختلف و متنوعی است که یکی از گرایش­ های مهم و جدید آن «ام بی ای سلامت » یا «Healthcare MBA » می­ باشد. این دوره در دنیا دارای مخاطبان و متقاضیان بسیاری بوده و در دانشگاه­ های معتبر به صورت دروس دانشگاهی و ترمیک ارائه می­ شود. این در حالی است که بنا بر اعلام نیاز و علاقمندی مخاطبان برای آموزش در این رشته به تازگی در کشور ایران نیز به صورت محدود و تنها در چند دانشگاه و مرکز معتبر با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شده است.

این دوره تخصصی در مرکز جهاد دانشگاهی شهید بهشتی به صورت دوره متمرکز آموزش آزاد در قالب سه ترم آموزشی و با حضور اساتید مطرح دانشگاه­های تهران، صنعتی شریف و شهید بهشتی برگزار می ­شود. تجربه برگزاری دو دوره های گذشته، استقبال و رضایت مخاطبان را که از اقصی نقاط کشور در آن شرکت کرده بودند را به دنبال داشته و همین امر زمینه ساز برگزاری سومین دوره آموزشی «ام بی ای سلامت» گردیده است.

دوره «ام بی ای سلامت» فرصتی ویژه برای تقویت تکنیک­هایی از قبیل مدیریت و رهبری اثربخش، توسعه کارآفرینی سلامت، پزشکی و خلق وتوسعه فرصت­های شغلی مرتبط با آن است. مخاطبان اصلی این دوره­ها دانشجویان و دانش آموختگان گرایش­های مختلف پزشکی و سلامت، بهداشت و پیراپزشکی، گرایش­های علوم پایه و نیز علاقمندان به حوزه مدیریت کسب و کار در حوزه­های مختلف سلامت، بهداشت و درمان می­باشند.

اعضای اصلی واحد

"همراه شما در راه اندازی استارتاپ های سلامت"

دکترای تخصصی نانو فناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

عمید رهی

هیات مدیره مرکز مشاوره کارآفرینی سلامت

"همیار شما در مسیر شکوفایی و توسعه کسب و کار"

دکترای تخصصی نانو فناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

حجت اله منتظری

مدیر اجرای دوره Healthcare MBA

"همراه شما در ایجاد و استقرار واحد های نوآور"

کارشناسی ارشد کارآفرینی- MBA دانشگاه تهران

پریسا فتایی

مدیر مرکز کارآفرینی سلامت

علیرضا بهرامی

ریاست واحد جهاد دانشگاهی

مقایسه
علاقه مندی ها 0